Építészeti tervezés

 Épületek teljeskörű építészeti tervezése, szakági tervezőkkel együtt dolgozva ! 

CSALÁDI HÁZ TERVEZÉSÉNEK LÉPÉSEI

1. lépés / Előzetes tájékozódás

A legszerencsésebb, ha már az építési telek megvásárlása előtt tájékozódsz a lehetőségekről. Keresd fel a helyi építési hatóságot, ahol hivatalos tájékoztatást kérhetsz akár írásban, akár szóban a telekre vonatkozó szabályokról, megkötésekről, a beépítési lehetőségeiről. A helyi építési szabályzat mellett a településképi arculati kézikönyvettelepülésképi követelményeket is érdemes végigböngészni, hogy még időben kiderüljön, az elképzeléseid a tervezett épülettel kapcsolatban megvalósíthatók-e, például, ha a te álmod egy lapostetős, modern villa, a helyi szabályok pedig egy magastetős ház építését írják elő, más környéken kell építési telek után nézned.

2. lépés / Személyes találkozó

Az első találkozás alkalmával egy beszélgetés keretében megismerkedünk egymással, megosztod velem az elképzeléseidet és igényeidet a tervezendő házzal kapcsolatban, átbeszélünk minden fontos részletet, ami alapján el tudjuk kezdeni a közös munkát. Mivel a tervezésben fontos szerepet játszik az építési hely környezete, a szomszédos épületek, a táj hangulata, a meglévő növényzet és terep, szeretem ezt az első megbeszélést a helyszínen megtartani.

3. lépés / Vázlatterv

Miután minden megbeszéltünk és minden információt összegyűjtöttem, elkezdödhet a tervezés. Az első lépés az épület telken belüli elhelyezése, tömege és ezzel párhuzamosan az épület funkcionális működésének kidolgozása, az alaprajzi vázlatok elkészítése. Több változatot készítek, amiket rajzokon és 3D modellen, látványterveken bemutatok neked, kiválasztjuk a neked legjobban tetsző irányt és folytatjuk a részletek kidolgozásával. A vázlattervet nem csak neked, hanem a helyi főépítésznek is el kell fogadni, így veled párhuzamosan vele is egyeztetni fogok.

4. lépés / Építész tervek és szakágak

A vázlatterv véglegesítése után bekapcsolódhatnak a tervezésbe a szakági tervezők én pedig nekiállok az épület műszaki megoldásainak kidolgozásának és az engedélyezési tervdokumentáció elkészítésének.

5. lépés / Építési engedélyezés/egyszerű bejelentés és a kivitelezés megkezdése

Ha mindenki elkészült a saját munkarészével és a főépítész kiadta a településképi véleményt, benyújthatjuk az építési engedély iránti kérelmet vagy az egyszerű bejelentést. Egyszerű bejelentés esetén a bejelentés megtételétől számítva 15 nap elteltével kezdhetjük meg az épület kivitelezését, építési engedélyeztetés esetén a hatóság a kérelem benyújtásától számított 35 napon belül adja ki az engedélyt, ezután az építkezés azonnal megkezdhető.

 

ÉPÍTÉSZETI TERV TARTALMA

VÁZLATTERV

Alaprajzi vázlatok

Homlokzati vázlatok

Modellmetszet

3D modell a tervezett állapotról

Látványtervek

TERVDOKUMENTÁCIÓ

Helyszínrajz

Eltérő szintek alaprajzai

Metszetek / Homlokzatok

Építészeti műszaki leírás

Idomtervek / Látványtervek

 

GODINEK EDIT

GODINEK EDIT

Építészmérnök és belsőépítész

A Budapesti Műszaki Egyetemen diplomáztam építészmérnökként. Saját tervezői vállalkozásom elindítása előtt neves építészirodáknál, fantasztikus projekteken volt lehetőségem dolgozni itthon és külföldön egyaránt, melyek során rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem. Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert imádom a munkám. Ebben maximalista is vagyok: addig alakítgatom a terveket, amíg a Megbízó is, és én is teljesen elégedettek vagyunk az eredménnyel.

KAPCSOLAT

Amennyiben bármilyen kérdésed felmerülne vagy árajánlatot szeretnél kérni - kérlek töltsd ki a lenti űrlapot !

+36 30 46 21 286

info@editgodinek.hu

Minden jog fenntartva @ editgodinek.hu